ziarnko do ziarnka

Ziarnko do ziarnka #4

Grzebanie patykiem w błocie, szklane domy (ale nie te od Żeromskiego), paracetamol na znieczulicę i maleńki domek na prerii. Czyli po trochu o wszystkim. By się inspirować i zawsze mieć jakąś ciekawostkę w zanadrzu.

IMG_20160529_192756

 

  • Idea >>leśnych przedszkoli<< bardzo mnie przekonuje. Brudzenie się jest nie tylko fajne, ale ma też dużo innych korzyści. Ja brzydziłam się błota na moim miejskim podwórku, ale takie leśnie to już było coś 🙂
  • Pewna ciekawostka o tym, że może nie tyle >>drzewa śpią<<, co poddają się pewnemu rytmowi dzień-noc. Trochę jak kwiaty, które się zamykają o zmierzchu i otwierają z pierwszymi promieniami słońca.
  • Za rok wejdzie do kin filmowa wersja Pięknej i Bestii silnie wzorowanej na disneyowskiej animacji. Teraz można już oglądać pierwszy >>zwiastun<<, a mnie się wydaje, że pomimo idealnie pasującej urody, Emma Watson niekoniecznie umie dobrze zagrać tę rolę. Jak myślicie?
  • Pomysł samowystarczalnych nowoczesnych osiedli szalenie mi się podoba. Przemyślane rozwiązania, pięny design, bycie blisko natury i nieszkodzenie jej przy jednoczesnym korzystaniu z najnowszych technologii i nierezygnowaniu z wygód zdaje się idealnym przepisem na przyszłość. Tutaj >>szklane domy<< w wydaniu Duńskim.
  • >>1300-letni hotel w Japoni<<. To po prostu jest fascynujące. ENG
  • Choć wolę leczenie naturalne, nie jestem zagorzałą przeciwniczką farmakologii. Czasem nie ma innego wyjścia. Ale jednocześnie wato wiedzieć, jakie skutki uboczne mogą mieć niektóre popularne substancje. Tutaj o >>paracetamolu i wpływie na odczuwanie niektórych emocji<<.
  • Ten mężczyzna umie >>zminiaturyzować<< chyba wszystko. Swoją drogą jestem cikawa, kiedy tego typu miniaturki będą mogły wykonywać wszytkie te same działania, jak ich piełnowymiarowe pierwowzory.

Dodaj komentarz