(POP)KULTURA, praca ze sobą, ROZWÓJ OSOBISTY

O Instagramie – dlaczego warto założyć dla samego siebie

Niby taki facebook, tylko ze zdjęciami. Ani ambitny, ani szczególnie potrzebny. A gdyby tak wykorzystać go do czegoś dobrego? Np. jako narzędzie do pracy nad docenianiem codzienności?

Instagrama założyłam jeszcze na początku tego roku z myślą, że dzięki temu jeszcze bardziej będę zachwycać się otaczającą rzeczywistością. Bo po pierwsze, będę więcej poświęcać uwagi pięknym rzeczom, a po drugie stworzę sobie wyjątkowy album, który będzie dopracowany i przemyślany. No i działa! Ale ma jeszcze parę innych, niespodziewanym pozytywnych efektów ubocznych – chcecie je poznać?

Doskonalenie umiejętności

Po pierwsze nauczyłam się robić dużo lepsze zdjęcia komórką. Kiedyś myślałam, że telefon może służyć jedynie do fotografowania okładek książek, które chciałabym przeczytać lub dziwnych produktów w sklepie, o których informacje wyszukam później w internecie. Teraz wiem, że odpowiedni kadr i parę sztuczek może zdziałać cuda i wcale nie muszę mieć zawsze przy sobie dobrego aparatu.

Rozwijanie zainteresowań

Po drugie poznaję nazwy roślin. Skoro już robię sobie prywatny album pięknych rzeczy, które napotykam, to dlaczego nie pójść dalej i nie poszperać w internecie i atlasach roślin? A jeśli kiedyś będziemy mieć z mężem domek z ogrodem i zechcemy ten ogród urządzić po swojemu? Dobrze będzie pamiętać, które drzewa mnie zachwycały wiosną.

Inspiracje

Po trzecie inspiruję się! I to jak! Dzięki obserwowaniu innych użytkowników postanowiłam odświeżyć umiejętności hafciarskie. Głównie dlatego, że nie mogłam się napatrzeć na niektóre dzieła różnych artystek i zapragnęłam mieć takie własne na ścianie. A że, jak byłam mała, babcia nauczyła mnie haftować, to nie pozostało mi nic innego, jak spróbować. Zwłaszcza że zawsze to lubiłam, o czym zapomniałam, mając tysiące innych zajęć.

Follow my blog with Bloglovin

3 thoughts on “O Instagramie – dlaczego warto założyć dla samego siebie

Dodaj komentarz